title Jednoduché řešení zeleně střešní pobytové terasy, které nebude zbytečně tříštit vlastní prostor – ten je hlavní devizou… Panoramatický pohled na střešní krajinu okolí je nedílnou součástí místa… Střídmá struktura zeleně i textura použitých nádob… Decentní barevnost… Snadná údržba… Výrazná obytnost…

Veškeré ozelenění terasy střešního apartmánu na někdejší továrně na hašlerky bude realizováno prostřednictvím okrasných travin. Tento typ rostlin byl vybrán pro jejich nenáročnost, silný celoroční efekt a „současný výraz”.
foto - terasa 01 foto - terasa 02 panorama 01 panorama 02 panorama - celkové
Rostliny na terase nemají ambice podrobovat si prostor zběsilou hrou barev či textur. Stejně jako jednoduché kubusy pěstebních nádob jsou i traviny samotné pouhými sekundanty již existujícího prostoru na střešní terase. Ten je jen přímým pokračováním interiéru, kdy tvoří měkký přechod mezi vlastním bytem a střešní krajinou okolí.

aerial 01 aerial 02 aerial 03 aerial 04

Rozmístění nádob vychází z vnitřní dispozice, kdy reaguje na odclonění místností s klidovým režimem (ložnice) při zachování vizuálního kontaktu s pamoramatem města (kuchyně).

indoor 01 indoor 02 outdoor 01 outdoor 02 outdoor 03

Jemná rytmizace velikostí nádob graduje směrem k prostoru před obývacím pokojem, kde je umístěno sezení (venkovní nábytek).

outdoor 04 outdoor 05 outdoor 06 outdoor 07 outdoor 09

Hradba květníků je záměrně nespojitá – umožňuje přímé pozorování města ze zábradlí. Řešení zeleně počítá s umístěním „krabice” na sezónní uložení venkovního nábytku a dalších propriet, stejně jako s místem pro venkovní gril…